35. Hafta (Doktor Kontrolü)

İnanılır gibi değil ama 35. haftayı da doldurduk. Başından itibaren hiç inanmıyordum bu kadar gelebileceğimize. Geldik, daha da gidiyoruz bakalım hayırlısı.

Bu hafta doktor kontrolümüze gittik. Aze Çınar’ın kilosu 2520 gram. Boyu ise yaklaşık 49 cm. Kilonun çok olmasından korkuyorduk, normal çıktı. Yavaşlamış kilo alımı. Başı sağ kasığımda, poposu göbeğimin üstünde, ayakları sol yanımda, istenene pek yakın duruyor. Suyu iyi, plasentası iyi. Şimdilik bir sıkıntı yok.

Bana soracak olursanız ise, her an sıkıntı 🙂 On dakikadan fazla bir pozisyonda duramamak, oturamamak, yatamamak, yürüyememek ciddi sıkıntı. Çınar’ın tekmeleri o kadar sert ki her gün başka yerim ezik acısı yaşıyor. Uykuya dalmak, aralıksız uyumak pek mümkün değil. Mide asiti de başka dert. Rennie bile kar etmiyor artık. İlginçtir, dizi falan da keyif vermiyor artık. KPSS için tarih okuyorum, hemen uykum gelmese ondan keyif alıyorum şu ara, delirdim sanıyorum. Dün faktöriyellere bakınırken sinirlendim baya, kitaba küsüp bıraktım çalışmayı 🙂 Kendim delirdiğim gibi Savaş’ı delirtmek için yoğun çalışmaları sürdürsem de, Savaş hala sinirlenme kısmında makul sınırları aşmadı 🙂

Başka ne yaptık bu hafta; bir önceki yazıda söylediğim gibi, Amerikan Hastanesi’nin ücretsiz hamile eğitimlerinden birine katıldık. Bu ay ki kafeinsiz kahvemi içtim. (hamilelikte minimum kafein almakta fayda var.) Kahvenin kokusu bile acayip mutlu etti beni. Sonra Ness geldi hafta içi bizi ziyarete. Pek de şahane bir haber verdi. Gökay ve Tayfun geldiler. Sonunda Kill Bill’i izledik Gökay’la, ama biraz hayal kırıklığı yaşadık. Yüzdüm. Her zamanki gibi güzeldi. Savaş’la bol bol dizi ve film izledik.

Savaş genelde evde olduğu için pek keyifliydi bu hafta. Su gibi akıp geçti. Darısı diğer haftaların başına.  

35. Hafta (Doktor Kontrolü)” için 3 yorum

 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Matematik hariç fena değildi.Zaman sıkıntısı bende de vardı.Neyse öyle yada böyle geçti.

  Sevgiler

  Yanıtla
 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  🙂
  umarım iyi geçmiştir. ben vakti iyi kullanamadım.

  Yanıtla
 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Kpps de bol şans!Bende uyuklamalar arasında tarih anayasa okumaya çalışıyorum. Umarım yarın sınavda bulantısız bir kaç saat geçiririm.Bende daha 7 haftalık olarak o kadar hafta nasıl geçecek inanamıyorum.

  Sevgiler…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir