Parmak Emmece

Bebeğin parmak emmesi benim için sıkıntı potansiyelli bir hadiseydi. Bu yüzden emme güdüsü arttığında hemen emzik verdik Aze’ye. Parmak emmesin de emzik istediği kadar emsin dedik. Hem emziği bırakması daha kolay hem parmak emmek parmağın şeklini bozabilir diye. Düne kadar da emzikle iyi geldik. O kadar bağımlılık geliştirmedi Aze emziğe. Günde bir iki kez emip, bir süre sonra da sıkılıp atıyordu emziği. Ancak dün maalesef parmak emmeye başladı minik sincap. 

Hem de nasıl emmek, cork cork sesleri tee mutfaktan duyuluyor. Öyle de bir şekil geliştirmiş ki baş parmak ağızda, diğer dört parmak gözlere doğru yüzü kapayacak şekilde… 

Fena halde komik. Dün denedim baya parmak ağza gittiğinde çekip emziği koymayı ama bir paradoks geliştirdik. Şöyle ki; Aze bizi görünce, öncesinde bir beş dakikadır görmüyor haldeyse otomatik olarak gülmeye başlıyor. O esnada emzik de atılıyor ağızdan ağız açık rahat gülmek için. E ben eli çıkarıp emziği koymaya çalıştığımda hatun paso gülüyor olduğundan emziği atıp durdu. Çok uykulu olduğu bir iki an emziği aldı. Bir kaç seferde ise emziği yana ittirip, hem emzik hem parmağı ağzına sokmayı başardı!! 

Yine son bir kaç gündür de eller epey kullanılmaya başlandı. En şahane kullanımı ise kucağımızdayken ya çenemizi ya yanağımızı, kulağımızı, boynumuzu vs okşaması. Dünyanın en şahane zevki!

Şurada da anneyi yanaktan yakalayıp çekiştirirken sanki öpecek gibi değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir