25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dayanışma Günü

Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Dayanışma Günü. Aşağıdaki metin, 25 Kasım 2010 Kadın Platformu’nun bugünki basın açıklamasına davet metni. Hemen alttaki link ise Amerika’da yapılmış bir deneyin görüntüleri. İnsanların kendi rahatları için nasıl hassaslarken, bir kadının şiddete uğramasına bir o kadar duyarsız olduklarını gösteren…

Videonun direk linkini bulamadığım için facebook linkini veriyorum.

Kadınların şiddete uğramadığı, ikinci sınıf sayılmadığı bir dünya dileğiyle…

http://www.facebook.com/video/video.php?v=417313614003&comments

“25 kasım perşembe akşamı saat 19.00’da taksim tünel’de tek pankart arkasında, erkek ve erkek devlet şiddetine karşı isyanımızı bir kez daha birlikte haykırmak için buluşuyoruz. beraber taksim tramvay durağına yürüyoruz ve kürtçe, türkçe basın açıklamamızı okuyoruz.

yürüyüş boyunca ortak tek bir pankart ve imzasız mor bayrak ve feminalar taşıyacağız, rengarenk dövizlerimiz ve mor flamalarımızla şiddete karşı kadın dayanışmamızı haykıracağız.??her yıl olduğu gibi bu yıl da feminist gruplar, kadın örgütleri, çeşitli dernekler, platformlar ve partilerden kadınlar hep beraber şiddete karşı sesimizi yükselteceğiz.?

tüm kadınların katılımını bekliyoruz.

yer ve zaman: saat 19.00’da tünel’de toplanıyoruz. taksim tramvay durağına yürüyoruz.

25 kasım 2010 kadın platformu

amargi, demokratik özgür kadın hareketi, disk kadın komisyonu, ev işçileri dayanışma derneği, imece, istanbul barış için kadın girişimi, kadın emeği kolektifi, sosyalist feminist kolektif, edp’li kadınlar, emep’li kadinlar, halkevci kadınlar, kadıköy akader’li kadinlar, kesk’li kadınlar, sosyalist partili kadınlar, tmmob ist. kadın koordinasyonu, ödp’li kadınlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir