Biraz istatistik biraz teşekkür.

Haziran 23’te başlamışım yazmaya.

Toplam 82 yazı yazmışım.

Toplam ziyaretçi; 28763

Her gün ortalama 200 küsur insan giriyor dile kolay…

En çok okunan yazı: Cinnet Anaların Ayağının Altındadır olmuş. Onu Acayip Bir Doğum Hikayesi izlemiş.

Google’dan kelime aratıp gelenler en çok DeryAze diye aratmışlar. Sonra Aze Çınar, Sonra “başka hamile” diye. Hamilelik, emzirme, annelik ile ilgili sorunları aratıp gelen olduğu gibi, “erkeklerden alacaklıyız” diye aratan da gelmiş, “çınar ağacı nasıl büyür?” diye sorup gelen de. Ki benim favorimdir bu. 24bin818 kez Türkiye’den girilmiş, onu 872 kezle ABD izlemiş…

Ben Ekşi Sözlük’te yazarken de sanki sırf tanıdıklara yazıyormuşum gibi hissettim hep. Tanımadığım birinden mesaj geldiğinde, tanımadığım biri Facebook’tan ulaştığında hep çok şaşırdım. Şimdi burada da aynı şeyleri yaşıyorum. Sanki biz blogcu anneler-hamileler kendi aramızda yazışıp duruyoruz. Yazıların altına teee 7 yıldır görmediğim bir arkadaş yorum bıraktığında, Facebooktan iletiştiğimiz ama yine bir en az 5 senedir yüz yüze görüşmediğimiz arkadaşım “Sürekli takip ediyorum, sayende hamileliğe hazırım.” dediğinde, hiç tanımadığım biri Facebook’ta DeryAze sayfasını “beğen”diğinde, istatistiklere baktığımda çok şaşırıp, çok seviniyorum.

Sevgili Funda, ben “hamile anne bloglarında bebeler hasta oluyor, çok hasta oluyor, içim dayanmıyor.” dediğimde bana güzel bloglar önerip ittirdiğin, yazmamda ısrarcı olduğun için sana ne kadar teşekkür etsem az.  Bu blog varsa senin sayende var, ben birbirinden güzel bir sürü anne  – hamile ile tanışıp çok güzel şeyler paylaştıysam senin sayende. Annelik sırasının sende olduğunu hatırlatır, tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Bu blogu okuma zahmeti gösteren, takip eden, beğenen, beğenmeyen, yorum bırakan, bırakmayan herkese de çok teşekkür ederim.

Biraz istatistik biraz teşekkür.” için 3 yorum

 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Selam Derya,

  ABD'den giren(lerden en az biri) benim önerdiğim bir arkadaşım olmalı.;) Şu an orada doktorasını yapıyor, hamile kaldı ama rahmindeki kist nedeniyle bebeğini düşürme tehlikesi geçirdi. Psikolojik olarak çok sıkıntılı bir süreçti, hele artık sona yaklaşılan bir doktorayla bir araya gelince. Ben de senin bloğunu önermiştim. Paylaşmak güzel şey vesselam, eline koluna sağlık.

  Sevgiyle,
  Sözlük'ten Gabırcık

  Yanıtla
 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Dünyaya gelme hazırlığı yaparken sayesinde yaptığımız o ilk muhabbetlerle zamana yenik düşmüş ve birbirinden habersiz iki insanı yeniden biraraya getiren Aze Çınar'a edelim tüm teşekkürleri! 🙂 Hatta teşekkür etmekle kalmayıp, mis kokulu gıdıdan, tontiş yanaklardan mıncıralım…

  Ben zaten senin çok iyi bir blog yazarı olacağını biliyordum da bu kadarını beklemiyordum! 🙂 Deryaze şimdi önerilen blogların başını çekiyor. Zamanla buradan çok güzel işler çıkacak onu da biliyorum. İyi ki yapmışız o muhabbeti, pek iyi olmuş, çok iyi olmuş.

  Minik mucize Aze Çınar şimdiden çok şanslı bir bebek, umarım hep öyle devam eder…! Biz çocukluğumuzdan kalma iki-üç fotoğrafı zar zor yan yana getirip, hatırlanabilen üç beş anıyla yetiniyoruz. O doğum hikayesini bile okuyabilecek…Arkadaşlarına hava atabilecek 😉 Hani biz böyle bir şeyi annemize sormayı tercih etmeyiz ya,(duymasınlar)ama Aze belki bir gün sana sormasa da bu blogu okuyarak senin tecrübelerinden yararlanacak… Düşünmesi bile çok ama çoook güzel… Deryaze zamana yenik düşmeyecek.

  pek çok sevgiler,
  funda

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir