Lohusa Hikayeleri

Ben bir şey yaptım. 

Bebeğim doğduktan sonraki 4 ay beni pençesine alan ve çok fena çektiren, ne zaman ki yalnız olmadığımı, benim gibi çok anne olduğunu gördüğümde biraz daha rahatladığım lohusa sıkıntısıyla ilgili bir şey. Aslında bir çok kadının bunu yaşadığını ama ya kendini güçlü göstermek için ya mahalle baskısı yüzünden ya da kendini tek sandığı için yaşadıklarını içine attığını, içine attıkça sürecin uzadığını gördüğümde, bu süreci yaşarken yalnız olduğunu düşünmenin ne kadar ağır gelebileceğini bizzat yaşadığımdan http://lohusahikayeleri.blogspot.com/ diye bir blog açtım. Olur da yarın bir anne “40 gün geçti hala niye dinmedi benim sıkıntılarım. Ne oluyor bana?” diye düşünüp internet karıştırırsa diye. Buradaki hikayeleri görsün ve yalnız olmadığını bilsin diye. Haberleri olur olmaz hikayelerini gönderen anneler oldu. Hala yazan anneler var ve eğer senden ricam okuyan kişi varsa böyle bir hikayen lohusahikayeleri@gmail.com a bir e-posta atman. Ya da doğum yapmış sıkıntılı arkadaşlarına bu sitenin linkini vermen. 

Sıkıntılar paylaşıldıkça azalıyor hakkaten. Hem anlatan hem okuyan için. 

Lohusa Hikayeleri” için 3 yorum

 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  Cok iyi yapmissin. Ben de yazmaya baslamistim ve ilk paragrafta sunu yazmistim:

  "bu anketleri başlatanlar, cevaplayanların linklerini topluca yorumlara ya da yazıya eklese ne güzel olur… Kimler yazmış, neler demiş, merak ettiğimiz zaman topluca gidip bakarız, hem de araştıranlar için kaynak oluşturur. Bu tarz çalışmalar önemli aslında. Diğer türlü havaya gidiyormuş gibi geliyor bana."

  Hatta bunu yazdiktan sonra senin lohusa mimini yazdigin yaziya link olarak verecektim ve orada tum yazilanlarin toplanmasini onerecektim. Cunku cidden bence onemli bunlarin toplanmasi. Bu anlamda cok guzel bir is yapmissin. Eline saglik! Ben de en kisa zamanda yazacagim.

  Yanıtla
 • Kasım 6, 2011 tarihinde, saat 7:38 pm
  Permalink

  🙂 doğumdan önce okumayın zaten keyfiniz kaçmasın :))

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir